ДНІПРОВСЬКА ГІМНАЗІЯ № 39 ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 





Видатні випускники

 

Афанасьєв Олег Євгенович

 

         Афанасьєв Олег Євгенович, випускник середньої загальноосвітньої школи №39 1997 року. Кандидат географічних наук, доцент кафедри фізичної та економічної географії геолого-географічного факультету Дніпропетровського національного університету.

         З 1987 по 1997-го рр. навчався у середній школі №39 м. Дніпропетровська, де й отримав атестат про повну середню освіту. В 1997 р. став переможцем обласної Всеукраїнської олімпіади з географії. В 1997-му р. вступив до Дніпропетровського державного університету за співбесідаю для навчання на геолого-географічному факультеті на спеціальності «Географія», отримав по закінченні в 2002 р. диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «географія». Під час навчання в університеті неодноразово приймав участь у Всеукраїнських студентських олімпіадах з географії, наукових конференціях і семінарах тощо.

         22 травня 2006 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Географічне дослідження топонімічної системи України» на здобуття наукового ступеня кандидата географічних наук за спеціальністю конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів (захист відбувався в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка), розпочав дослідницьку діяльність з метою підготовки докторської дисертації.

         Основний напрям наукових досліджень – вивчення топонімічної системи України, історії й напрямів природокористування Придніпров`я, туристсько-рекреаційна діяльність регіону; також у коло наукових інтересів входять актуальні питання політичної географії, сталого розвитку й глобалістики, історії туризму, історичної географії, ментальної географії, географічні інформаційні системи тошо.

         Має значну кількість наукових публікацій. Зокрема, є автором понад 50 наукових статей, тез наукових повідомлень, газетних й журнальних науково-популярних публікацій, методичних вказівок для студентів, упорядник чотирьох наукових збірників матеріалів конференцій та програм, співавтор підручника для 9-го класу «Географія рідного краю: Дніпропетровщина».

         Брав участь в роботі міжнародних наукових конференцій в Києві, Донецьку, Луцьку, Харкові, Москві, Санкт-Петербурзі, Пскові тощо.

         Виконує обов`язки секретаря Дніпропетровського відділу Української картографічної асоціації; є організаторам проведення чотирьох міжнародних наукових студентських конференцій на базі геолого-географічного факультету ДНУ, є головою Наукової Асоціації студентів й аспірантів (НАСА) ГГФ. Дійсний член Українського географічного товариства.

         У 2011 році став лауреатом Державної премії України.

         Інтернет-контакти:

Web-сайт Internet: http://www.olaff.at.ua

 

 

 

 

Бєрун Наталія Юріївна

 

         Бєрун Наталія Юріївна прийшла вчитись у СШ №39 у 1983 р. Першою вчителькою була Наталія Іванівна Шевченко, після закінчення молодших класів, класним керівником стала Одарич Наталія Григорівна, яка приділяла велику увагу колективним відношенням у класі. Випускниця з теплотою згадую класні часи. З викладачем великий вплив зробили вчитель російської мови і літератури Галина Павлівна Лавренцова, особливо згадує Бєрун Наталя уроки літератури з емоційними обговореннями творів, Галина Павлівна цінила висловлення своєї думки. Також наша випускниця бажає окремо виділити вчителя математики Коченкову Ніну Сергіївну. Згадує, як усі учні класу з великою повагою і любов’ю відносилися к цьому вчителю. Ніна Сергіївна дуже цікаво і весело подавала матеріал, це дуже допомагало зрозуміти і полюбити такий предмет, як математика. Наталія Бєрун дуже відмічає також роль директора Водоп`янової Людмили Петрівни в організації центра довузівської підготовки разом з Ніною Сергіївною. Завдяки їх розумінню та зусиллям з 11-А класу (в якому вчилась Бєрун Наталія) у ДІІТ вступило 14 випускників, які усі зараз працюють на залізниці. У 10-11 класах класним керівником була Заєць Ірина Василівна. Випускниця пам`ятає  її стиль керівництва. Наталія Бєрун була старостою класу, дуже подобалось відношення Ірини Василівни, адже вона спілкувалась з учнями, як з рівними, дорослими розуміючими людьми, розвивала почуття відповідальності за свої вчинки. Класний керівник також дуже допомагала своїми уроками і факультативами з фізики при вступі у ДІІТ.
         Наталія Бєрун відмічає, що у школі дуже серйозно відносились до творчого та громадського розвитку учнів, вона була і командиром зірочки, і головою поради про працю, і старостою. Випускниця пам`ятає колективні походи у ліс на день піонерії, спектаклі, КВН. Бєрун Наталія затверджує, що їй дуже допомагає у роботі саме різноманітність розвитку, яка прищеплювалась у школі, уміння спілкування у колективі.
         Про шкільні годи у Бєрун Наталія залишились дуже теплі і радісні  спогади. Її клас і вчителя, як велика сім’я. Школа зробила вплив на вдалий вибір інституту і професії. У 1993 році, після закінчення школи, Наталія вчилась у ДІІТ на спеціальності управління процесами перевезень. У 1998 році, після закінчення інституту, по розподілу працювала на станції НД-вузел, оператором сортувальної гірки. У 1999 році по перекладу перейшла працювати інженером станції, з 2002 року назначена начальником станції, де працює і зараз. Бєрун Наталія Юріївна стала наймолодшим начальником станції в Україні. 

 

 

 

 

 

Микола Юрійович Курносенко

 

Події, що відбулися в нашій країні в 2014р.,  не залишили байдужим Миколу Юрійовича Курносенка, випускника нашої школи 1992 року. Як справжній патріот, він не міг залишитися осторонь того, що відбувається на Сході нашої держави і з 2014 року  виконував військовий обов’язок в зоні проведення АТО. 

Микола недарма отримав позивний «Спілберг», адже був дійсно творчою та різносторонньо розвиненою особистістю. Про це свідчать згадки його бойових друзів, колег, рідних...

Під час служби в полку Микола став ініціатором і створив офіційну спільноту полку «Дніпро-1»

Одним з перших почав знімати відео про події в АТО та вести фотохроніку. Саме йому належить перше відео про полк.

29 серпня 2014 року він загинув під час виходу з Іловайського котла так званим «Зеленим коридором».

Указом Президента України від 31 жовтня 2014 року Миколу Юрійовича Курносенка нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня – посмертно.

Наказом командира полку ДНІПРО-1 від 20 серпня 2015 року старшину міліції Миколу Юрійовича Курносенко нагороджено нагрудним знаком «Лицарський Хрест Доблесті»

 

Допоки ми живі - житиме пам’ять про наших героїв. Микола Юрійович з меморіальної дошки, яка встановлена на будівлі школи, щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя, аби ми жили в мирній квітучій Україні.