Адаптація 5-х класів

Памятка   батькам   пятикласників
 1.     У ваших дітей проблемний-переломний період, тому будьте особливо   спостережливі, уважні, терплячі.
2.     У 5-му класі розширився обсяг матеріалу з основних предметів, зросла   кількість предметів, тому збільшується час для підготовки   уроків.
3.     Забезпечте вдале поєднання відпочинку, фізичної   праці та роботи   над уроками   своїм   дітям.
4.     Програми   включають більше   теоретичного матеріалу, тому   слід привчати міцно завчати окремі   правила з математики, української   мови, природознавства.
5.     Уважно стежте за   рівнем виразного   читання ваших дітей. Нехай вдома вони  виразно читають усі   тексти, що задано з різних предметів.
6.     Заведіть дітей у бібліотеку, читальний  зал не силою, але привчайте до повсякденного читання художньої   літератури, просіть їх переказати прочитане.
7.     Стежте за порадами учителів, записаними у щоденниках та робочих зошитах.
8.     Дбайте про те, щоб дитина навчалась бути охайною у всьому, включаючи  бережне   ставлення до підручників.
9.     Ніколи не поспішайте з висновками   ні   про дитину, ні   про вчителів --- прийдіть у школу, поспілкуйтесь з учителем.
10.    Намагайтеся придбати у сімейну бібліотеку різноманітні словники та довідкову  літературу.
11.      Пам’ятайте, що клас, де навчається ваша дитина --- ціле трьох колективів: дітей,  батьків, учителів. Чим дружніші, цілеспямованіші   будуть ці колективи --- тим у кращій атмосфері   буде формуватись ваша   дитина. Це залежить від кожного і від вас теж.
12.      Не забувайте: дитину   не   можна   карати   за   невміння, а терпляче вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.
13.      Керуйтесь   у   спілкуванні   з дитиною правилом: найдієвіший   засіб виховання --- особистий   приклад.
14.      Дбайте   про всесторонній   розвиток   своєї   дитини.
15.      Вмійте ставити себе   на місце дитини.
16.      Памятайте: праця, зокрема навчальна, не приносить шкоди вихованню дитини, а бездіяльність --- перший   ворог.

Пам’ятка    класним    керівникам    5-х класів

1.        Працюйте над формуванням   колективу через різноманітні   доручення, змінюючи   групи.
2.     Розвивайте   почуття   колективізму   через   спільну   турботу   про   престиж
класу   (зовнішній вигляд, успіх у навчанні, максимальна   участь   в святах,   естафетах, конкурсах).

3.     Пріоритет   надавайте   індивідуальній   роботі (спостереження, бесіди, анкетування, доручення).

4.     Уникайте   гострих  кутів, проявляйте   стриманість, терплячість
 5.     Памятате: діти потребують   ласки, ніжності, співучасті, турботи.
 6.     Вчасно і   мудро   підтримуйте   дитячу   активність.
 7.     Не   забувайте: формування   класного, батьківського   та   учительського   колективів   не менш важливе, ніж   дитячого. Ретельно   готуйтесь   до батьківських зборів, проводьте   сімейні вечори, активно залучайте батьків та   вчителів-предметників   до  життя класу.

Рекомендації вчителям, які викладатимуть у 5-х класах

1.     Відвідайте уроки в   4-м класі.   Придивіться до   своїх майбутніх   учнів. Познайомтесь з методикою   викладання в початкових класах.
2.     Опрацюйте   спеціальну   психолого-педагогічну та методичну літературу.

3.     Памятайте: легше с першого уроку   викликати   до себе довіру, любов дитини, ніж потім   подолати недовіру.
 4.     Не змінюйте різко методи роботи, використовуйте   ігровий   матеріал, інструктажі, памятки, алгоритми, картки-опори, зразки   виконання.
 5.     Протягом   уроку   та додому   давайте   конкретні   доступні   завдання і домагайтеся   чіткого   їх   виконання.
6.     Щоденно   перевіряйте   письмові   роботи   учнів, домагайтеся   систематичної роботи над   помилками
7.     Ретельно   продумайте заходи   і прийоми   розвитку   мислення, усного   та  письмового   мовлення   учнів. Розробіть відповідний   роздатковий матеріал.
8.     Забезпечуйте   систематичне   повторення.
9.     Уникайте перевантаження   дітей.
10.   Відвідуйте уроки   колег, які   викладають у 5-х класах.