Управлінські рішення

Реалізація управлінських рішень СЗШ № 39 спрямована на досягнення мети діяльності школи, яка полягає в забезпеченні умов для морального, інтелектуального, фізичного, художньо-естетичного розвитку учнів, виховання громадянина демократичного суспільства, яке визнає освіченість, вихованість, культуру найвищими цінностями, незамінними чинниками соціального прогресу.
Адміністрація школи визначила для себе основні функції управління.
Управлінська діяльність адміністрації закладу передбачає спільну діяльність з методоб′єднаннями вчителів, творчими групами, науковими установами, громадськими організаціями.
Управлінські рішення, що приймаються на основі діагностики та аналізу діяльності колективу, впливають на зміст, організацію, технології, кадровий потенціал, інформаційне забезпечення всіх підсистем закладу, а саме: на навчально-виховний та науково-методичний процеси, фінансово-економічну і психолого-педагогічну діяльність.
На основі аналітичних матеріалів внутрішньошкільного контролю адміністрацією СЗШ приймаються рішення, спрямовані на попередження недоліків у роботі закладу.
Проблеми розглядаються на педагогічних радах, нарадах при директорі, методичних об’єднаннях.
На основі прийнятих рішень розробляються системи заходів, видаються накази, в яких обумовлюється термін виконання рішень, призначаються відповідальні.
Розроблена модель управлінської діяльності, яка складається із функцій управління та форм і методів їх виконання. Ця система дає змогу керувати процесом становлення особистості.
Пріоритет у прийнятті рішень щодо навчально-виховного процесу надається органу громадського самоврядування, загальній конференції та раді школи.
Якість внутрішкільного контролю У середній загальноосвітній школі створена система внутрішньошкільного контролю, якій притаманні риси структурованості, цілеспрямованості, ресурсної забезпеченості, результативності, зворотного зв’язку. Внутрішньошкільний контроль, як головна функція управління закладом має стратегічну спрямованість і відображає пріоритети розвитку школи.
Головне завдання контролю – надання вчителю необхідної методичної допомоги, усунення недоліків у роботі, а також вивчення, узагальнення і поширення передового досвіду роботи.
Тому особлива увага приділяється тематично-узагальнюючому контролю уроків, що дає можливість ґрунтовно ознайомитися з арсеналом методів і прийомів, які застосовує вчитель на уроці.
Адміністрація планує здійснення освітнього моніторингу, забезпечення системності, об’єктивності, результативності контролю за станом викладання, рівнем навчальних досягнень учнів, спираючись на такі принципи:
- чітке визначення об’єктів контролю (класів, предметів, вчителів);
- контроль за виконанням навчальних програм (кількість контрольних, практичних, лабораторних робіт, тематичного оцінювання навчальних досягнень учнів);
- виконання плану-графіка контролю за станом викладання предметів та рівнем навчальних досягнень учнів (1 раз на 5 років), в якому вказується термін та форма перевірки;
- раціональний розподіл навчальних дисциплін між адміністрацією школи з урахуванням фаху для здійснення контролю. У процесі перспективного планування на 5 років адміністрація СЗШ № 39 складає план-графік контролю за станом викладання предметів інваріантної частини навчального плану.
У ньому вказується, які предмети перевірятимуться, а також форми перевірки, її термін, де і в якій формі узагальнюватимуться результати (педрада, наказ по школі, нарада при директорові, засідання методичного об’єднання). Перспективний план-графік контролю за станом викладання навчальних предметів і рівнем навчальних досягнень учнів допомагає забезпечити дієвий контроль за цією ділянкою роботи школи, своєчасно робити аналіз досягнутих результатів, усувати виявлені недоліки, планувати контроль на новий навчальний рік.
У графік-додаток до річного плану входить перевірка навчального предмета, її форми (фронтальні, тематичні, проблемні), вказуються відповідальні за перевірку та способи її проведення.
Завдяки внутрішньошкільному контролю відбувається всебічне вивчення і аналіз навчально-виховного процесу з метою координації роботи всіх ланок закладу, при цьому використовуються різні види контролю – класно-узагальнюючий, персональний, тематичний та інші.
Першочергове значення має контроль організації та результативності навчально-виховного процесу, який включає контроль за веденням документації, виконанням навчальних планів і програм, методичною роботою, роботою вчителів, класних керівників тощо.
Систематично проводяться моніторингові контрольні роботи, перевіряються класні журнали. Заслуховуються на педагогічних радах, нарадах при директорі різноманітні питання.
Результати оформлюються наказами
. Для проведення якісного контролю за станом викладання шкільних курсів основних наук адміністрація залучає керівників МО відповідного профілю, досвідчених вчителів.
Це робиться з метою надання необхідної допомоги вчителеві, обміну досвідом між колегами.