Поради для батьків

Ми часто вважаємо,що діти мають нас і навколишній світ розуміти так само, як дорослі, але це найбільша помилка. Діти роблять свої висновки з огляду не тільки на те, що ми їм говоримо, а на те, що ми при цьому робимо, як поводимося з іншими людьми. Наш особистий приклад часом більше виховує, ніж навчання.

Особливості дитячого світу порівняно зі світом дорослих:

• відсутність сформованих поглядів;
  • швидкість перевтілення;
  • емоційність;
  • висока мінливість;
  • не обтяженість побутовими турботами;
  • відкритість;імпульсивність;
  • злиття із зовнішнім світом;
  • життя реальними подіями;
  • повнота світовідчуття.

Часто батькам здається, що дитина погано поводиться через бажання зробити  щось погане навмисно, однак так буває далеко не завжди.

·         В основі будь-якої небажаної поведінки дитини можуть бути:

·         вимога впливу або комфорту;

·         бажання показати свою владу або демонстративну непокору;

·         помста, відплата.

Байдужість батьків породжує безліч складних проблем. Не зважаючи на зростаючу кількість книг, відеофільмів та інших «джерел інформації», виховання дітей ---- це загадка, яку більшість сімей не в змозі розгадати.

План позитивного батьківства у вигляді кулінарного рецепту:

• Візьміть прийняття
  • Додайте схвалення
  • Заправте усе ласкавістю та увагою

Потім додайте почуття відповідальності й на завершення залийте батьківським авторитетом.

Ідеал, якого слід прагнути безумовне прийняття-  це такий вияв любові, коли діти знають: що б вони не зробили або не сказали, скільки поразок не зазнали б та скільки помилок не припустилися б – тато й мама завжди любитимуть їх.

Коли діти відчувають, що батьки по-справжньому приймають їх, вони почуваються впевнено. Вони знають, що їх цінують не за успіхи, а за те, що вони саме такі, якими є.

Ознаки мови прийняття

Оцінку вчинку, а не особистості; похвала; компліменти; ласкаві слова; підтримка; вираження зацікавленості; порівняння з самим собою; схвалення; згода; позитивні тілесні контакти; посмішка; контакт очей; доброзичливі інтонації; емоційне доручення; заохочення; вираження своїх почуттів; відображення почуттів дитини.

Про це не означає, що вам слід відмовитися від настанов та дисциплінарних покарань. Без  них не обійтися. Але слухняною дитина стане лише тоді, коли зрозуміє: ви задоволені, що вона --- ваша дитина. А вже потім можна виправляти її помилки та недоліки, тільки по-доброму, без погроз: « Мені здається, що ти вчинив неправильно, втім це не змінило мого ставлення до тебе».

Пам’ятайте , що дитина --- це дзеркало життя своїх батьків. Як у краплі води відбивається сонце, так і в дітях відображається духовне багатство мами і тата. Робіть усе, щоб дитинство і майбутнє ваших дітей було прекрасним.