ПАМ’ЯТКА

з техніки безпеки для здобувачів освіти

ПАМ’ЯТКА
з техніки безпеки для здобувачів освіти

Правила дорожнього руху для здобувачів освіти:
·         по тротуарах і пішохідних доріжках варто рухатись дотримуючись правого боку;
·         переходити проїжджу частину варто тільки по пішохідних переходах, зокрема, підземних і наземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;
·         у місцях з регульованими рухами, слід керуватися сигналами регулювальника чи світлофора;
·         чекати на транспортний засіб тільки на зупинках, тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;
·         категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, а також перебувати поблизу залізничних колій без супроводу дорослих;
·         по проїжджій частині дороги на велосипеді можна рухатись тільки дітям, які досягли 16-ти років; заборонено виїжджати на проїжджу частину на інших засобах для катання (скейтборд, самокат, ролики тощо), обирати місце для катання слід на дитячих майданчиках.
Правила щодо запобігання правопорушень та насильства над дітьми:
Школярам заборонено:
·         розмовляти чи вступати в контакт із незнайомцями, особливо – не передавати їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками поліції. Слід одразу кликати на допомогу дорослих й швидко йти до людей.
·         підходити до автомобілів із незнайомцями, навіть якщо вони запитують дорогу.
·         перебувати без супроводу дорослих на вулиці. Дітям до 10-ти років – до 20:00, дітям до 14-ти років – до 21:00, до 18-ти років – до 22:00.
·         відчиняти двері дому навіть представникам правоохоронних органів.
·         перебувати з тими, хто влаштовує бійки, не брати участі в суперечках дорослих і не провокувати словами чи діями агресивну поведінку, що може призвести до бійки або травми.
·         заходити в під’їзд, ліфт із незнайомими людьми;
·         вчиняти дії, що можуть призвести до правопорушень.
Правила для дітей щодо запобігання нещасних випадків, травмування, отруєння:.
Категорично заборонено:
·         перебувати біля водойм без супроводу дорослих;
·         вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори;