Експериментальна діяльність

Інтелект України

У 2011-2012 році школа приєдналась до Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України».

В рамках цього проекту працюють  5-А клас (вчителі: Колесникова І.О., Надіон Н.О., Козлова Л.В.); 4-А клас (вчитель Канатенко Т.В.); 3-А клас (вчитель Стеценко О.Л.); 2-А клас (вчитель Портей Н.А.); 1-А клас (Саломатова Н.А.).

Навчальні результати учнів проектних класів вище ніж у учнів контрольних класів.

Робота над проектом продовжується. На 2016-2017 рік набрано учнів до 1-А класу, які будуть працювати над цим проектом. Відгуки батьків про проект позитивні.

Оператор комп'ютерного набору

Наказами Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації  № 668/0/212-13 від 09.09.2013 року та  № 520/0/212-14 від 28.08.2014 року школа визнана учасником обласного експерименту «Професійна альтернатива».

Наша задача – переорієнтувати старшокласників на активний пошук, самореалізацію у професійній діяльності, тому що нова парадигма освіти ставить в центр уваги індивідуальність: добре адаптовану, повноцінну функціонуючу, здатну до самореалізації особистість. На концептуальному рівні профільне навчання визначається як один зі шляхів забезпечення рівного доступу до якісної освіти.

Професійне самовизначення, як показує досвід роботи з школярами, це не одноразовий вибір професій, а перманентний процес самопізнання, формування інтересів, основних та резервних професійних намірів, перспективи, визначення напрямів перекваліфікації, які проходять через усі етапи навчальної та трудової діяльності  людини.

Залучення старшокласників нашої школи до заходів, які проводить ресурсний центр «Професійний розвиток молодіжних ініціатив», активізує їх  у професійному самовизначенні, допомагає подолати відірваність знань від реального життя, посилити прикладний аспект знань, формувати  психолого- комунікативні компетенції.

Педагогічний колектив працює над тим, щоб старшокласники і їхні батьки усвідомили переваги саме технологічного напряму:

Це змога більшої адаптації та конкурентоспроможності на сучасному ринку праці. Адже не секрет, що випускники вищих навчальних закладів все частіше не мають змоги працевлаштуватися за фахом.

А працюючи в якості суб’єкта освітнього округу «Професійна альтернатива», у старшокласників є можливість більш широкого вибору освітніх послуг у здійсненні індивідуальних освітніх траєкторій.

З вересня 2014 року в нашій школі в рамках освітнього округу розпочав роботу технологічний клас. Вибраний профіль – оператор комп’ютерного набору. Чому саме цей профіль обрали діти і батьки?  Це цілком виправдано, тому що обраний профіль сприяє формуванню ІКТ-компетенцій школярів.

Роботу оператору комп’ютерного набору виконують як чоловіки так і жінки. Це нам підходить, бо клас складається із хлопців та дівчат. Ця професія приваблива саме для молоді і є перспективною. Сьогодні комп’ютери використовують у всіх галузях господарства.

Відносини між опорним навчальним закладом Міжрегіональним вищим професійним училищем з поліграфії та інформаційних технологій і нашою школою як суб’єктом округу врегульовані «Договором про спільну освітню діяльність», наказом Департаменту освіти і науки № 520 від 28.08.2014 року.

Учні технічного класу по закінченню школи отримують посвідчення «Оператор комп’ютерного набору».